
Vienas iš 8diena.lt kūrimo motyvų buvo noras pristatyti Lietuvoje veikiančias įvairias psichoterapijos ir psichologijso tradicijas, taip pat skatinti psichologine gerove besirūpinančių specialistų bendradarbiavimą. Todėl raginu rašyti apie save, planuojamus renginius tiesiai man – andriusnavcikas@gmail.com.
Šiandien noriu trumpai pristatyti Individualios psichologijos institutą. Tai neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstaiga, kurios pagrindinis tikslas yra padėti įvairių sričių specialistams pasiekti aukštesnius rezultatus savo darbinėje praktikoje ir didesnę pusiausvyrą asmeniniame gyvenime, perteikiant individualiosios psichologijos žinias ir metodus. Primenu, kad individualiosios psichologijos pamatas yra Alfredo Adlerio darbai.
Plačiau apie Individualios psichologijos instituto (IPI) veiklą, naujienas galite sužinoti interneto puslapyje www.ipi.lt.
Institutas Lietuvoje įsteigtas dar 2000 m. vasarį, tad visai neseniai atšventė solidžią 25-erių metų sukaktį. Svarbiu impulsu Institutui atsirasti buvo 1997 metais Panevėžyje vykę Nani Wirth seminaras “Tėvų grupė”. Netrukus susikūrė iniciatyvinė grupė, kuriai vadovavo Edita Briedienė. Na, o pirmąją IPI direktore administratore sutiko būti Violeta Satkūnienė. Tiesa, jau po. Metų ji pasitraukė. IPI, pristatytada savo istoriją, neslepia, kad būta daug diskusijų, ginčų ir tai normalu, formuojantis visai naujam reiškiniui, žmonėms pratinantis vieniems prie kito. Tuo labiau, kad prisiminkime, kad Institutas kūrėsi didžiulių politinių, ekonominių, socialinių, kultūrinių pervartų situacijoje. Svarbiausia, kad IPI išliko, stiprėjo, augo ir šiandien jau yra tapęs pakankamai svarbiu dariniu Lietuvoje.
IPI siūlo Bazinio individualios psichologijos kurso ir Individualios psichologijos konsultantų mokymo programas. Kiaip teigiama, jos leidžia per trumpą laiką, minimaliai atitrūkstant nuo pagrindinio darbo, įgyti vertingas žinias, asmeninį patyrimą ir praktinio konsultavimo įgūdžius.
Paprastai tam tikra psichologijos ar psichoterapijos tradicija geriausiai atpažįstama per jos lyderius, ryškiausius atstovus. Kalbant apie individualiąją psichologiją Lietuvoje, ryškiausiomis figūromis (pripažįstu, kad labai subejektyviai) drįstu įvardinti Rasą Bieliauskaitę, Gabiją Jurgelytę, Gediminą Tumėną, Eriką Kern.
Šį trumpą pristatymą noriu baigti trumpu priminimu, kad Alfredas Adleris buvo vienas iš didžiųjų šiuolaikinės psichologijos pradininkų. Jis gimė Vienoje 1870 metais. Susipažino ir bendradarbiavo su Sygmundu Freudu, buvo vienas iš žymiųjų Trečiadienio vakarų organizatorių. Tačiau vėliau įvyko skaudus šių dviejų psichologų santykių nutraukimas, kuris vedė prie to, kad 1914 metais Adleris įsteigė Individualiosios psichologijos draugiją. Beje, viena svarbiusių jo knygų “Žmogaus pažinimas” yra išversta į lietuvių kalbą. Plėtodami Adlerio idėjas, individualios psichologijos atstovai itin daug dėmesio skiria vaiko ugdymui, vaiko ir tėvų santykiams, daug dirba, akcentuodami savivertės puoselėjimo svarbą pedagogikoje.